Gyvenimas kaime siūlo unikalų gyvenimo būdą, nepanašų į jokį kitą. Kaimo vietovėse gyvenantys žmonės dažnai mėgaujasi ramybe ir grožiu, taip pat glaudžiu bendruomeniškumo jausmu. Grynas oras, nuostabūs kraštovaizdžiai ir gausybė laukinės gamtos – tai tik keletas gyvenimo kaime privalumų.
Gyvenimas kaime taip pat pasižymi lėtesniu gyvenimo tempu, todėl daugiau laiko galima praleisti su šeima ir draugais arba tiesiog mėgautis gamta. Daugelis kaimo vietovių yra netoli nacionalinių parkų ir kitų lankytinų vietų, todėl lengva pabėgti nuo miesto šurmulio. Kaimo vietovėse pragyvenimo išlaidos dažnai būna daug mažesnės nei miestuose, todėl gali būti lengviau įsigyti namą.
Be to, gyvenimas kaime suteikia galimybę žmonėms būti daug savarankiškesniems. Kaimo vietovėse įprasta auginti savo maistą ir laikyti gyvulius, todėl galima geriau kontroliuoti savo mitybą ir gyvenimo būdą. Kaimo vietovėse taip pat paprastai būna mažesnė tarša, todėl žmonės gali mėgautis švaresniu oru ir didesne ramybe.
Gyvenimas kaime yra unikalus gyvenimo būdas, kuris patinka daugeliui žmonių, ieškančių kažko kitokio nei gyvenimas mieste.
Tačiau gyvenimas kaime turi ir tamsiąją pusę. Kaimuose yra mažas užimtumas, todėl vyrauja didelis nedarbas. Ne retai, dėl užimtumo stokos, yra griebiamasi alkoholio. Taip pat specialiosios tarnybos į kaimus vyksta žymiai ilgiau.
Po nepriklausomybės atgavimo, 1990 metais, labai paspartėjo urbanizacijos ir vidinės migracijos iš kaimų į miestus procesas. Šiuo metu vyskta atvirkštinis procesas. Daug žmonių iškeičia miesto šurmulį į kaimo ramybę. Sparčiai plečiasi priemiestiniai rajonai. Statomi vis nauji namai ir išstisi kvartalai.
Lėtesnis gyvenimo tempas, mažos pragyvenimo išlaidos, gamtos artumas ir bendruomeniškumo jausmas – tai idealus pasirinkimas tiems, kurie vertina paprastus gyvenimo malonumus.